Sortimo International GmbH v NEmecku už prerobilo jednu z najväčších európskych flotíl elektrických vozidiel s viac ako 1000 vozidlami za rok. Vieme preto, čo je pri elektrických vozidlách dôležité, a radi sa s vami o túto skúsenosť podelíme 👉 kontaktujte nás

Možné problémy pri prechode na e-vozidlá


Zvládnutie prechodu bez straty servisných zmlúv, zvyšovania nákladov alebo znižovania produktivity je výzvou pre všetky flotily. Spoločnosti sa pokúšali prejsť 1:1 zo spaľovacích motorov na elektrické vozidlá a zlyhali kvôli problémom so zaťažením a kapacitou, pretože sa príliš sústredili na vozidlá.

 • Spoločnosti urobili nesprávny výber vozidiel, pretože procesy neboli štandardizované a zapojilo sa do nich príliš veľa ľudí.
 • Kvôli menším dodávkam a menšiemu priestoru v týchto vozidlách môže klesnúť produktivita v dôsledku nedostatku náhradných dielov v dodávke.
 • Mnoho manažérov a vodičov vozového parku sa tiež obáva možností nabíjania na cestách.


Prieskumy však tiež zistili, že manažéri a vodiči vozového parku sú nadšení a hrdí na vyhliadky na elektrický vozový park a na pozitívny vplyv prechodu na životné prostredie . Mnoho manažérov vozových parkov očakáva prechod na elektrické vozidlá v priebehu nasledujúcich dvoch rokov . Zavedenie udržateľného elektronického vozového parku vašej zákazníckej základni bude teda novým štandardom, pričom produktivita a náklady zostanú minimálne rovnaké.

Čo potrebujem vedieť pre úspešný prechod na elektrické vozidlo?

S cieľom zjednodušiť proces elektrifikácie je potrebné najskôr objasniť otázky týkajúce sa nakladania a skladovania, zapojenia vodičov a nabíjacej infraštruktúry.

 • Analýza zásob a pracovného toku
  Mali by byť zapojení používatelia vozidiel. Potom je možné spoločne analyzovať denné pracovné procesy a zásoby, ktoré je potrebné prevážať vo vozidle.
 • Štandardizácia
  Štandardizácia vášho vozového parku a riešenia dodávky môže tiež podporiť rýchlejší prechod na elektronický vozový park. To platí v globálnom kontexte pri zachovaní národnej flexibility.
 • Výber správneho elektrického vozidla
  Pri výbere elektrického vozidla by malo byť cieľom zlepšiť alebo udržať váš výkon z hľadiska produktivity zamestnancov a generovania príjmov. Spoločnosti, ktoré úspešne prešli na elektrifikáciu vozového parku, zdieľajú spoločný prístup: zameranie sa na svoje hlavné servisné procesy a nie primárne na vozidlo!
 • Možnosť naloženia vozidiel
  Váš výber nabíjacích riešení závisí od toho, kde vaše vozidlá trávia najviac času. Niektoré možnosti sú domáce nabíjanie, centrálne nabíjanie v depe alebo verejná nabíjacia infraštruktúra
 

Koľko Vás to bude stáť?

Cena zariadenia servisných a úžitkových vozidiel je individuálna a odvíja sa od konkrétnych požiadaviek klienta a účelu využívania vášho vozidla.

Vypracujem vám nezáväznú cenovú kalkuláciu

Dohodnite si ukážku predvádzacieho vozidla

Ozveme sa vám a dohodneme si s vami ukážku predvádzacieho vozidla kdekoľvek na Slovensku.

Pozrite sa, ako to vyzerá naživo

Phone: +421 903 567 873
Komárňanská cesta 72
Slovakia, 940 02 Nové Zámky