Každý kilogram sa počíta

Remeselník, ktorý využíva úžitkový automobil pri svojej práci potvrdí, že počíta s každým kilogramom nákladu, ktorý preváža alebo ušetrí.

Po 20 rokoch pôsobenia v oblasti zariaďovania servisných automobilov vieme z vlastných skúseností veľmi presne opísať vývoj a technický pokrok v tomto segmente. Najvýznamnejšími požiadavkami na zariadenie automobilu sú však stále bezpečnosť, variabilita a hmotnosť regálového systému. Práve hmotnosť je oblasť, v ktorej sa udiali  najvýznamnejšie technické zmeny prinášajúce výraznú redukciu hmotnosti samotného regálového systému.

10 rokov = úspora viac ako 200 kg

Krátky príbeh zo života jedného zariadenia SORTIMO, ktoré vyšlo z našej dielne to len potvrdzuje. V roku 2003 sme zariaďovali automobil vtedajšou výbavou SORTIMO, ktoré vážilo 538 kilogramov. Po 10 rokoch používania nás zákazník požiadal, aby sme zariadenie premontovali do nového automobilu, nakoľko zariadenie bolo úplne funkčné.  Ibaže v porovnaní so súčasným zariadením ťažšie o 43 % (čo je viac ako 200 kg).

Výrazná redukcia hmotnosti nového zariadenia je prínosom pri každodennom používaní úžitkového automobilu. Rozdiel v hmotnosti zariadenia SORTIMO je dosiahnutý použitím inovatívnej hybridnej konštrukcie regálového systému Space Frame, ktorý je vyrobený zo zliatin hliníka, kovových materiálov a plastových doplnkov.  Nová odľahčená konštrukcia úspešne odolala silám v crashtestoch, ktoré spoločnosť SORTIMO pravidelne vykonáva na svojich výrobkoch. Redukcia hmotnosti je dôležitým faktorom aj z pohľadu súčasnej legislatívy a neustálych kontrol hmotnosti automobilov na cestách.

Úspora pohonných hmôt viac ako 1 000 €

Nekompromisné redukovanie hmotnosti taktiež pomáha šetriť náklady na pohonné hmoty. Výpočty potvrdzujú, že každých 100 kg navyše v nákladnom priestore dokáže zvýšiť spotrebu paliva o 0,3 až 0,5 l na 100 kilometrov. Takáto úspora paliva môže znamenať pri najazdení 200 000 km úsporu aj viac ako 1000 €. A keď už pre nič iné, tak pre tento faktor sa oplatí zvážiť, čo budeme prevážať v aute počas celej jeho životnosti.

Porovnanie starých a nových regálových systémov SORTIMO

 

Koľko Vás to bude stáť?

Cena zariadenia servisných a úžitkových vozidiel je individuálna a odvíja sa od konkrétnych požiadaviek klienta a účelu využívania vášho vozidla.

Vypracujem vám nezáväznú cenovú kalkuláciu

Dohodnite si ukážku predvádzacieho vozidla

Ozveme sa vám a dohodneme si s vami ukážku predvádzacieho vozidla kdekoľvek na Slovensku.

Pozrite sa, ako to vyzerá naživo

Phone: +421 903 567 873
Komárňanská cesta 72
Slovakia, 940 02 Nové Zámky