Nápad poslať SORTIMO na Rally Dakar

Vytrvalosť a technická odolnosť patria jednoznačne k tejto rely. Každý súťažiaci dennodenne prekonáva nástrahy prírody  v ťažkých podmienkach a udržiava svoje auto alebo motorku v najlepšom technickom stave. Slovo dalo slovo a tesne pred nalodením techniky v Le Havre vo Francúzsku sa nám podarilo v roku 2014 zariadiť výbavou SORTIMO servisný automobil pre nášho pretekára – Ivana Jakeša.

Sortimo odolalo aj najtvdrším podmienkam

Po návrate z rely sme sa skontaktovali s Ivanom a požiadali sme ho o krátke zhrnutie účinkovania SORTIMO na Dakare. Jednoznačne potvrdil, že bolo jeho správnym rozhodnutím si dať zariadiť automobil, nakoľko po náročných etapách mal vždy všetko svoje náradie, odevy a bežné potreby na život hneď po ruke. Zúčastniť sa na tejto rely je do veľkej miery prestížou aj po technickej stránke, nakoľko všetka technika je vystavená extrémnym podmienkam a čo vydrží na Dakare nemôže mať problém v bežnej prevádzke.

V roku 2014  SORTIMO došlo s Ivanom Jakešom do cieľa na výbornom 11. mieste, rok na to 20215 si polepšil a skončil na výbornom celkovom 8. mieste.

Tento pretek je naozaj náročný a úspechom je už účasť, v roku 2016 obhajoval v Južnej Afrike 8. miesto, no v 6. etape odstúpil z priebežnej 11. pozície pre zranenia, ďalší rok ho zasiahol bles a nedokončil 5. etapu. Po ročnej prestávke náročný pretek nedokončil ani v Peru 2019  po viacerých pádoch a v 2020 v Sudskej Arábii po poruche prevodovky v 4. etape predčasne odstúpil. V tomto roku 2021 mu opať štasie doprialo a prestýžnej súťaže sa nezúčastnil  kvoli pozitívnemu testu na COVID.

Za tie roky prešlo sprievodné vozidlo niekoľkými úpravami a po každoročnom preteku musíme vykonať nejeden servisný úkon na zástavbe a vyfúkať ho od piesku 🙂

Stretnúť s Ivanom Jakešom  v uvoľnenej atmosfére a si vypočuť jeho zážitky z Dakaru sa môžete aj na výstavách Dni náradia.

Čo potrebuje na pretekoch vam povie na svojom instagrame @ivan_jakes

 

Koľko Vás to bude stáť?

Cena zariadenia servisných a úžitkových vozidiel je individuálna a odvíja sa od konkrétnych požiadaviek klienta a účelu využívania vášho vozidla.

Vypracujem vám nezáväznú cenovú kalkuláciu

Dohodnite si ukážku predvádzacieho vozidla

Ozveme sa vám a dohodneme si s vami ukážku predvádzacieho vozidla kdekoľvek na Slovensku.

Pozrite sa, ako to vyzerá naživo

Phone: +421 903 567 873
Komárňanská cesta 72
Slovakia, 940 02 Nové Zámky